Skip Ribbon Commands
Skip to main content
رهســـا آسمـــان

Skip Navigation LinksHome

به مخزن ویکی خود خوش آمدید!
شما میتوانید با کلیک روی دکمه ویرایش در بالای همین صفحه کار خود رو شروع کرده و محتوای دلخواهتان را به این صفحه اضافه نمایید. چنانچه میخواهید در مورد مخزن های ویکی بیشتر بدانید روی چگونگی استفاده از این مخزن ویکی کلیک نمایید.

یک مخزن ویکی چیست؟

ویکی ویکی در زبان هاوایی به معنای تند و سریع میباشد. یک مخزن ویکی در واقع یک مخزن اسناد است که در آن کاربرها به راحتی میتوانند هر صفحه ای را ویرایش کنند. این مخزن به صورت خود به خود با لینک کردن صفحات موجود به یکدیگر یا با ایجاد لینک به صفحات جدید، رشد میکند. اگر کاربر لینکی پیدا کند که به صفحه ای وصل شده که هنوز ساخته نشده، او میتواند با کلیک و پیگیری لینک آن صفحه را ساخته و محتوای مربوط به آن را در آن قرار دهد.

در محیط های سازمانی و کسب و کار، مخزن های ویکی به صورت ساده امکان ثبت و نگهداری دانش موجود را فراهم میکنند. تمام اطلاعاتی که در ایمیل ها رد و بدل میشود، یا در مکالمات راهروها بین افراد رد و بدل میشود و یا روی کاغذ نوشته میشود، میتواند به صورت صفحات ویکی ثبت و ضبط شده و به اطلاعات و دانش مشابه و مرتبط نیز نزدیک باشد.

از دیگر مثال های کاربرد مخزن های ویکی میتوان به ایده های ذهن متفکر گروهی یا طوفان فکری (brainstorming ideas)، کارگروهی روی طرح ها و... ، ساخت یک راهنمای آموزشی برای موارد مختلف، جمع آوری اطلاعات روی یک موضوع خاص، پیگیری و جمع آوری دانش موجود در مرکز تماس، و ایجاد یک دانشنامه اشاره کرد.
 
[ینبغسیعهبغسیهعبغبسیب]    [jjojo]